Gjirokaster/ Grabit biznesin e te vëllait, policia e shtetit vihet në shërbim privat – Stop
KLIPET

Gjirokaster/ Grabit biznesin e te vëllait, policia e shtetit vihet në shërbim privat

Pak kohë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e grabitjes së 30 milionë dhrahmive të të ndjerit Hajro Buzheri nga vëllai i tij, Islam Buzheri. Ky i fundit pranoi, që i kishte marrë këto para dhe me paratë e grabitura hapi një biznes privat në Kardhiq të Gjirokastrës të quajtur GJIBU dhe një tjetër në emër të gruas, të quajtur Kovi Al, përmes të cilit bënte kalimin e parave.

Islam Buzheri përdor edhe policinë e Gjirokastrës, për të mbrojtur biznesin e ngritur me paratë e nipërve.Ai udhëton me makinën e policisë, me të cilën shoqëron edhe nipërit në rajon.Emisioni “stop”ka ndjeku nga afër momentin kur policia shkon per t’I shoqëruar në komisariat

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *