Gjen vete motorin qe i vodhen, komisariati e mban 2 vjet te bllokuar – Stop
KLIPET

Gjen vete motorin qe i vodhen, komisariati e mban 2 vjet te bllokuar

Ndodhemi në zonën e Astirit, pasi Islam Cela ka denoncuar në redaksinë tonë vjedhjen e motorrit të tij.Islami tregon, se në datën 9 korrik 2019 e kishte lidhur motorrin, por në mëngjes nuk e gjeti, ndaj bëri kallzim në komisariatin e policisë nr 6. Disa muaj më vonë Islami sheh një djalë të vogël me motorrin e tij, dhe ai i thotë, se e kishte blerë i ati. Nga i plotfuqishmi i zonës i thuhet, se duhet të shkojë ta deklarojë dhe kështu motorri përfundon në komisariat, ku mbahet një proces-verbal nga Opgj Marlind Likaj dhe materialet i dërgohen prokurorisë. Islami ka shkuar herë pas here në komisariat, por i thuhet se nuk kanë ardhur dokumentat nga prokuroria.Islami i drejtohet komisaritit numër 6, ku i thuhet nga opgj Marlind Likaj, se motorri është mbajtur, pasi pritej një dokument nga prokuroria për zhvleftësimin e veprimeve dhe dorëzimin e motorrit.Islami komunikon me prokurorin e cështjes, i cili i thotë, se e ka pezulluar cështjen, që në 29 shtator 2019, pra disa muaj para se të gjendej motorri. Si prokurori ashtu edhe komiasariati numër 6 e drejtuan qytetarin drejt gjykatës, edhe pse motorri po bën dy muaj i bllokuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *