Fshehu paketën me 20 cigare hashash në çorape, policët arrestojnë kolegun e tyre në komisariatin e Kukësit – Stop
Lajme, Të Gjitha

Fshehu paketën me 20 cigare hashash në çorape, policët arrestojnë kolegun e tyre në komisariatin e Kukësit

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në komisariatin e Kukësit, ku një efektiv policie është kapur me kanabis.

Efektivi me iniciale K.M. është futur në paraburgimin e komisariatit, ku pas kontrollit, në çorape i është gjetur një paketë cigaresh, ku brenda saj ishin 20 doza marijuanë.

“Në datë 19.07.2022, rreth orës 23:00, u arrestua në flagrancë punonjësi i K.M me detyrë punonjës policie në IEVP Kukës, sepse rreth orës 15:00, gjatë hyrjes në institucion pas ushtrimit të kontrollit nga kolegët e tij, i është gjendur në këmbën e majtë poshtë çorapes i 1 (një) paketë me mbishkrimin “Malboro” e mbështjellë me ngjitës të tejdukshëm (natriban), ku brënda saj ishin 20 (njëzetë) doza të dyshuara lëndë narkotike (marijuanë), me peshë 16.65 gr” – thuhet në njoftim.

Janë kryer veprimet e para dhe u referuan materialet në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprat penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” sipas nenit 283 të Kodit Penal dhe “Futje dhe mbajtje e sendeve të ndaluara në I.E.V.P.” sipas nenit 324/a të Kodit Penal.

Vazhdojnë veprimet hetimore për punonjës dhe shtetas të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *