FOTOT/ Kush e përplasi Buggattin 1.7 milionë paundë të Ronaldos? Ishte me pushime kur… – Stop
Të Gjitha

FOTOT/ Kush e përplasi Buggattin 1.7 milionë paundë të Ronaldos? Ishte me pushime kur…

Cristiano Ronaldo sapo ishte larguar nga shtëpia e tij e pushimeve në Majorka për një ditë jashtë me familjen e tij, kur një nga truprojat e tij përplasi Bugatti Veyron 1.7 milionë paundë, u raportua mbrëmë.

37-vjeçari, babai i pesë fëmijëve ishte në një automjet tjetër në një autokolonë të vogël me të dashurit e tij, kur punonjësi i tij doli nga rruga dhe u përplas me një mur guri.

Gazeta e ishullit Cronica Balear tha se truproja e paidentifikuar doli nga makina për të vazhduar udhëtimin e tij dhe la stafin tjetër të punësuar nga futbollisti i Man United në vendngjarje për të marrë policinë.

Nuk u bë e qartë menjëherë se ku mund të ishte nisur futbollisti portugez, por ai është fotografuar duke shijuar ditët e pushimit me familjen e tij në superjahtin e tij 5.5 milionë paund Azimut Grande, i cili është ankoruar në Port Adriano në jug-perëndim të Majorca.

 

Cristiano besohet të jetë duke marrë me qira një vilë luksoze pranë skenës së aksidentit të mëngjesit të së hënës në një rrugë të vogël pranë spitalit Joan March në komunën e Bunyola.

 

Bugatti i dëmtuar më vonë u mor me një makinë tërheqëse të mbuluar me një pëlhurë blu.

“Cronica Balear” tha se punonjësit e sigurisë u larguan për t’u kujdesur për makinën ndërsa prisnin që policia të mbërrinte ‘kishin bërë gjithçka që ishte e mundur për të siguruar që vendasit kureshtarë që e njihnin Bugattin si të Cristiano-s, të mos bënin foto.

Identiteti i personit në timon nuk është zbuluar ende, por dihet se Cristiano Ronaldo dhe familja e tij mbrohen në Cheshire nga binjakët portugez që kanë shërbyen si ushtarë në një njësi elitare të forcave speciale në Afganistan.

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *