Foto/ “Gomisteri” në fund të detit në Himarë – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Foto/ “Gomisteri” në fund të detit në Himarë

Sa shumë goma në Himarë!!! Në pamje të parë të ofrojnë panoramën e një gomisterie, por që në realitet nuk kanë asnjë lidhje.

Ato vijnë nga fundi i detit në Himarë, duke ngritur kështu alarmin për një katastrofë mjedisore.

Është Himara tjetër që nuk shohim, atë që ofron në detin tonë që na duket i bukur të gjithëve kur shkojmë për shëtitje apo pushime.

Por, kjo katastrofë mjedisore do të sillej në vëmendjen tonë falë një aksioni mjedisor nga “Nisma e Luleve” dhe “Spiranca Diving Center”.

Nuk dihet se si kanë përfunduar të gjitha këto goma në fund të detit, por vlen të theksohet se deti duhet mbrojtur duke e mbajtur të pastër.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *