Fiton konkursin, emërohen të tjerë në vend të tij! – Stop
KLIPET

Fiton konkursin, emërohen të tjerë në vend të tij!

Problematika e radhës vjen nga një konkurent fitues i vendit të katërt në konkursin e nëntorit 2019 në SHCBA, për pozicionin “specialist pa gradë”. Pasi e njoftuan, që është fitues, ai nuk u emërua. Njëherë i thanë, se ishin 3 vende vakante, kur shpallja ishte për 5 të tillë. Më pas i thanë, se nuk kishte shkuar informacion nga agjencitë e intelegjencës dhe pa e informuar, bënë një tjetër konkurim dhe punësuan të tjerë persona. Në përgjigjen për emisionin “Stop”, SHCBA pranon padrejtesinë ndaj të riut fitues në konkursin e nëntorit 2019.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *