Familjet ne Kamez 25 vjet pa uje! – Stop
KLIPET

Familjet ne Kamez 25 vjet pa uje!

Më pas zhvendosemi në Kamëz, në lagjen numër 5, ku 40 familje ankohen, se prej 25 vjetësh nuk kanë ujë.Banorët tregojnë, se paguajnë taksat e kanalizimeve, por nuk kanalizime nuk kanë. Shumë herë kanë bërë ankesa në bashki, por nuk kanë marrë përgjigje. Në vitin 2020 banorët përdorin ujin e pusit, analizat e të cilit e nxjerrin me hekur nikel dhe fekale. Për problemin e këtyre familjeve iu drejtuam Ujësjellës Kanalizimeve të Kamzës, ku drejtori Shpëtim Leskaj thotë, se situata është trashëgimi e pushtetit të mëparshëm. Ai flet për një projekt, që kërkon 15 muaj për t’u zbatuar plotësisht.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *