Eshtrat në sipërfaqje, bashkia e Patosit reagon pas emisionit “stop”. 10 prill 2018 – Stop
Të Gjitha

Eshtrat në sipërfaqje, bashkia e Patosit reagon pas emisionit “stop”. 10 prill 2018

Emisioni “Stop” është rikthyer në Dukas Breg të Patosit, aty ka disa ditë më parë, eshtrat e të vdekurve kishin dalë në sipërfaqje.Vangjel Nushi, drejtor i shërbimeve në bashkinë e Patosit, thotë, se pas sensibilizimit në emision, sipërfaqja problematike u pastrua. Por një banor i zonës dhe vetë gazetarja provojnë, se pastrimi është bërë i pjesshëm. Ndaj dhe bashkia organizoi një aksion të dytë për rehabilitimin e zonës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *