E propozuan për ambasador në Gjermani, përgjigjet Luan Krasniqi: Nuk jam i interesuar, mbetem sportist – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

E propozuan për ambasador në Gjermani, përgjigjet Luan Krasniqi: Nuk jam i interesuar, mbetem sportist

Ish-boksieri Luan Krasniqi ka refuzuar propozimin për ambasador të Kosovës në Gjermani.

Krasniqi thotë se nuk është i interesuar për asnjë detyrë, post apo emërim.

Ai konfirmon se do të mbetet sportist teksa uron ambasadorin e ri të Kosovës në Gjermani.

Në fakt, ishte ish-zëvendësministri Gani Dreshaj që propozoi boksierin legjendar, por duket se mbeti vetëm një iniciativë e dështuar.

Postimi i plotë:

Miq të mi të respektuar,

sot, në shumë portale dhe në disa media elektronike, qenka publikuar një propozim që unë të emërohem ambasador i Republikës së Kosovës në Gjermani.

Ju informoj se, unë, tashmë 35 vite, e mbaj me krenari epitetin e ambasadorit sportiv të dhuruar nga aderuesit sportiv dhe me krenari, vendin tim e kam përfaqësuar në sportin e boksit, me të cilin kam përjetuar kënaqësinë duke u ngjitur në piedestalin më të lart të karrierës sportive.

Prandaj, përkundër faktit se detyrën e ambasadorit e çmoj dhe e vlerësoj si tejet të rëndësishme, veçmas të ambasadorit në Gjermaninë mike të Kosovës dhe me vlera të larta demokratike, propozimi i dhënë nuk përkon me interesimin tim dhe kjo duhet të konsiderohet si inisiativë individuale për të cilën nuk kam qenë fare në dieni.

Unë, mbetem i përkushtuar në vendosjen e urave të reja të miqësisë së Kosovës dhe Gjermanisë duke ndihmuar e mbështetur nisma dhe angazhime për të mirën dhe të mbarën e njerëzve, dhe nuk pretendoj asnjë funksion, detyrë apo emërtim, si ky që është dhënë.

Luani, mbetet sportist dhe mik i juaji i mirë.

Ambasadorit të ri të Kosovës në Gjermani, që tash i uroj sukses, kurse Juve, miq të mi, Ju paça të gjithëve me shëndet!
03.09.2021,

I juaji, Luani

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *