“E keni vjedhur vete shtepine tuaj” absurdi i policise, akuzojne familjaret! – Stop
KLIPET

“E keni vjedhur vete shtepine tuaj” absurdi i policise, akuzojne familjaret!

Jemi në Durrës, pasi në datën 21 janar, në lagjen nr. 17 ka ndodhur një grabitje.Qytetarja me shtetësi italiane, tregon, se rreth orës 7 i kanë hyrë disa persona në shtëpi të maskuar, të cilët i kanë vjedhur kasafortën dhe florinj. Ata janë larguar, por i kanë kapur kamerat, pasi në një moment, dikujt i bie maska. Gruaja thotë, se kanë bërë kallzim dhe nuk është bërë asgjë dhe pse janë targat e makinave dhe fytyra është e identifikueshme.4 ditë më vonë, grabitësit u futën sërish në shtëpi, por këtë herë nuk gjetën gjë. Këtë herë policia i kishte akuzuar familjarët, se e kishin bërë vetë. Denoncuesja thotë, se ndjehen të rrezikuar.Në komisariatin e policisë i thonë, se materialet i kanë kaluar prokurorisë.Opgj, i cili ka marrë cështjen, nuk ka marrë as dëshminë për këtë ngjarje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *