Durres, s’gjendet akt-ekspertimi per pallatin 6 katesh! – Stop
KLIPET

Durres, s’gjendet akt-ekspertimi per pallatin 6 katesh!


Stop është ndalur në Durrës, në lagjen numër 5, ndër më të dëmtuarat nga tërmeti i 26 nëntorit . Një pallat 6 katësh në këtë lagje, ka dëmtim në kollona, madje është mëjanuar dhe është afruar me pallatin ngjitur me të. Banorët tregojnë, se kanë ardhur disa grupe inspektimi dhe disa e kanë nxjerrë pallatin të banueshëm dhe të tjerët të pabanueshëm. Ata thonë, se kanë frikë të hyjnë brenda, ku kanë gjithcka dhe nga shteti nuk kanë marrë asnjë asistencë apo ndihmë, për shkak se në njësinë administrative numër 3 nuk gjendet akt-konstatimi për këtë pallat.Pas shumë përpjekjeve gjejmë akt-konstatimin, që vlerëson, se ky pallat është i pabanueshëm. Më pas banorët, të shoqëruar nga gazetari i “Stop” pajisen me dokument dhe shkojnë në bashkinë e Durrësit, për të bërë regjistrimin për bonusin e qirasë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *