“Duan te me vdesin” mes lotesh i moshuari tregon keqtrajtimet ne spital! – Stop
KLIPET

“Duan te me vdesin” mes lotesh i moshuari tregon keqtrajtimet ne spital!

Një qytetare ka informuar redaksinë e “Stop”, se shtetasi Çelik Kodra, 68 vjec, ka pësuar ishemi celebrale dhe është shtruar tek spitali i neurokirurgjisë, ku nuk merr shërbimin e duhur.Ai jeton i vetëm e duhet të dalë nga spitali, pa patur një vend ku të shkojë. Motra e vetme nuk ka mundësi ta mbajë.Kjo e fundit, Marjeta Rapo, kërkon ndihmë për sistemimin e të vëllait.

Për problemin e qytetarit Celik Kodra, i cili ndodhet i shtruar në spitalin numër 5 dhe nuk ka ku të shkojë pas daljes, vemë në dijeni drejtorinë e QSUT-së, e cila i con pacientit një punonjëse sociale.Më pas interesohemi në Shërbimin Social Shtetëror për strehim dhe shërbim mjeksor të zotit Kodra pas lënies së spitalit dhë nëndrejtoresha Aida Cavo na premton zgjidhje për këtë rast.Sic u premtua, pas daljes nga spitali Celik Kodra u dërgua në Shtëpinë e të Moshuarve në Kavajë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *