“Do çojmë përpara amnistinë fiskale”, Rama: Paragjykime s’pranojmë, nga BE, SHBA apo nga Hëna! – Stop
Lajme, Të Gjitha

“Do çojmë përpara amnistinë fiskale”, Rama: Paragjykime s’pranojmë, nga BE, SHBA apo nga Hëna!

Në një komunikim me mediat, kryeministri Edi Rama u shpreh i vendosur për të kaluar projektligjin për amnistinë fiskale.

Kreu i qeverisë tha se paragjykimet se Shqipëria nuk e ndërmerr dot një nismë të tillë nuk i pranon qoftë nga BE apo SHBA.

Ne kemi pasur edhe një konsultë të madhe publike do vazhdojmë të bëjmë edhe një tjetër. Jemi të vendosur ta çojmë përpara projektligjin, por duam të kemi sa më shumë opinione, të ballafaqojmë kritikat me faktet dhe faktet me burimet e kritikës. Kjo është arsyeja pse përgatitja e projektligjit ka zgjatur gati tre vjet. Ndërkohë, paragjykimi se amnistia është kushtetuese, e bëjnë vende të tjera, por shiko se Shqipëria…këtë nuk e pranojmë as nga BE as nga SHBA dhe as nga Hëna”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *