Ditëlindja e Skënderbeut, Yuri Kim mesazh: Guximi dhe këmbëngulja e tij mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Ditëlindja e Skënderbeut, Yuri Kim mesazh: Guximi dhe këmbëngulja e tij mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka uruar ditën e lindjes së heroit kombëtar Skënderbeut.

Ajo thotë se guximi dhe këmbëngulja legjendare e Skënderbeut mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve.

“Guximi dhe këmbëngulja legjendare e Skënderbeut mbetet e gjallë në zemrat e Shqiptarëve. Sot, ne festojmë historinë dhe trashëgiminë e tij”, shkruan Kim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *