Dhuna cnjerëzore ne spitalin e Fierit, deshmia e te riut Ardit Klima-Stop-27 Maj 2021 – Stop
Të Gjitha

Dhuna cnjerëzore ne spitalin e Fierit, deshmia e te riut Ardit Klima-Stop-27 Maj 2021

Pak ditë më parë transmetuam rastin e dhunës cnjerëzore, të përdorur nga mjekët e Fierit ndaj shtetasit Ardit Klima.Ky i fundit u arrestua, pasi mjekët pretenduan, se ishte 32 vjecari, që kishte goditur bluzat e bardha.Arditi pretendon, se të atit, me ishemi cerebrale, nuk i ishte dhënë ndihma e duhur.Në kushtet e debatit me mjekët, këta të fundit e dhunojnë dhe e denoncojnë Arditin.Pasi la qelinë, Ardit Klima dëshmon për emisionin “Stop” rrjedhën e ngjarjes. Ai thotë, se mjekë e infermierë e kanë dhunuar, ndërsa ai vetë vetëm është vetëmbrojtur.

Arditi deklaron, se luftën e ka me sistemin e kalbur mjekësor, policor dhe gjyqësor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *