COVID 19/ Shqipëria shënon 89 të prekur, vetëm sot 13 raste të reja. – Stop
Të Gjitha

COVID 19/ Shqipëria shënon 89 të prekur, vetëm sot 13 raste të reja.

Numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë ka shënuar një rritje graduale që nga 9 marsi, kur u konfirmua rasti i parë me këtë virus. Sot kur jemi në javën e dytë të masave për parandalimin e përhapjes së këtij virusi në vend shënohen edhe 13 raste të reja.

SHPERNDARJA E RASTEVE SIPAS QYTETEVE
• Tiranë 63 qytetarë
• Durrës 6 qytetarë

• Lushnje 2 qytetarë
• Elbasan 2 qytetarë
• Fier 3 qytetarë
• Rrogozhinë 2 qytetarë
• Kavajë 3 qytetar

Kujtojmë që deri më tani në vendin tonë, nga përhapja e pandemisë së koroanvirusit kanë humbur jetën dy persona, një grua 73-vjecare nga Durrësi dhe një 66-vjecar nga Lushnja, i shtruar pranë Infektivit. Tirana është tashmë epiqendra e virusit, e ndjekur nga Fieri.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *