Covid-19/ Shënohet viktima e parë shqiptare në New York. – Stop
Të Gjitha

Covid-19/ Shënohet viktima e parë shqiptare në New York.

Shtimi i madh i rasteve me koronavirus ne Amerike, ka vene ne alarm edhe shume shqiptgare qe prej vitesh jetojne dhe punojne atje.

Shqetesuese eshte situata ne New York, pasi eshte ndër shtetet më të prekura nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por njëkohësisht edhe një vend ku jetojnë shumë shqiptarë.

Bëhet  me dije se në mesin e viktiamve është edhe një shtetas shqiptar.

Viktima është një 61 vjeçar nga Dibra e madhe dhe se të infektuar janë edhe 10 shtetas të tjerë shqiptarë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *