COVID-19 prek Lezhën, infektohet infermierja 54-vjeçare. – Stop
Të Gjitha

COVID-19 prek Lezhën, infektohet infermierja 54-vjeçare.

Lezha i shtohet hartës së të prekurve me COVID-19, ku gazetari Elidon Ndreka raporton për “BalkanWeb” se rasti pritet të bëhet publik nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë ditës së sotme.

Pacientja e pare ne Lezhe eshte nje infermiere 54 vjecare, e cila ne testin e bere gjate nates se mbremshme ka rezultuar pozitive.

E prekura me coronavirus ende nuk dihet nga mund ta kete marre infiktimin, por menjehere jane marre masa per te izoluar edhe koleget e saj nga frika se mund te jene infektuar.

54 vjecarja eshte derguar mbrem tek infektivi ne tirane, dhe pritet qe ne baze te gjendjes se saje te vendoset nese do qendroje tek spitali per terapi intensive ose do vete karantinohet ne shtepi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *