Covid 19/ Izolohet Selaniku, banorët dalin nga shtëpia vetëm me SMS. – Stop
Bota, Të Gjitha

Covid 19/ Izolohet Selaniku, banorët dalin nga shtëpia vetëm me SMS.

Mediat greke raportojnë se qyteti i Selanikut do të izolohet dhe se qytetarët do të mundin të dalin nga shtëpia vetëm me sms.

Shkollat do të jetë të hapura dhe të gjithë që duan të dalin nga shtëpia do të lejohen të dalin vetëm për arsye shëndetësore dhe duhet që lëvizja e tyre të konfirmohet me një sms.

Sakaq, qyteti është izoluar totalisht, pasi nuk lejohet që të dalësh apo të futesh në Selanik. Masat do të jenë në fuqi nga nesër për 14 ditë dhe më pas do të vijohet në bazë të numrave të të infektuarve.

Ishte ministri i Shëndetësisë, Vassilis Kikilias që ka njoftuar masat e reja.

“Do të vendoset një bllokim lokal, në Njësitë Rajonale të Selanikut dhe Serres, nga ora 6 e mëngjesit, nesër e martë, 3 nëntor 2020, për 14 ditët e ardhshme. Shkollat do të qëndrojnë të hapura, për të dal nga shtëpia do të dërgoni sms, siç funksioni edhe në fillim të pandemisë. Udhëtimi lejohet për arsye shëndetësore dhe punë’, tha Kikilias.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *