COVID-19/ 67 të shëruar në Shqipëri, mosha mesatare e të prekurve 50 vjeç. – Stop
Të Gjitha

COVID-19/ 67 të shëruar në Shqipëri, mosha mesatare e të prekurve 50 vjeç.

Ka shkuar në 67 numri i pacientëve të shëruar nga COVID-19 në Shqipëri, 15 gjatë 24 orëve të fundit. Specialistja e ISHP-së Silva Bino deklaroi sot se deri në këto momente janë testuar 1823 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 259 raste. Mosha mesatare e rasteve pozitve me COVID-19 është 50 vjeç.

“Në shërbimin infektiv aktualisht janë 79 të shtruar. 7 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 4 nga këta janë të intubuar. Pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente. Ndërkohë në spitalin COVID 2 ‘Shefqet Ndroqi’ kemi 1 pacient të shtruar. Lajmi i mirë është që gjatë 24 orëve të fundit kemi 15 pacientë të shëruar duke e çuar numrin e të shëruarve nga COVID-19 në 67”, deklaroi Bino.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *