Çmimet/ Studentët e UBT në protestë: Çohuni nga kafja, fikini makinat – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Çmimet/ Studentët e UBT në protestë: Çohuni nga kafja, fikini makinat

Edhe pse protesta është paralajmëruar që dot zhvillohej në orën 17:00, qytetarët kanë nisur të protestojnë më herët kundër rritjes së çmimeve.

Studentët e Universitetit Bujqësor të Tiranës kanë bojkotuar mësimin dhe janë ngritur sot në protestë, ndërsa në shenjë kundërshtie për rritjen e çmimit të karburantit dhe të produkteve ushqimore kanë marshuar drejt qendrës së Tiranës.

Me thirrjet “UBT proteston”, “ngrihuni nga kafja”, “fikni makinat” kanë marshuar në rrugë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *