Blen Ferrarin 300 mijë euro, e përplas pas vetëm 3 kilometrave – Stop
Bota, Të Gjitha

Blen Ferrarin 300 mijë euro, e përplas pas vetëm 3 kilometrave

Nje ngjarje që po ben xhiron e rrjetit ka ndodhur në Angli.

Protagonisti i historisë është një shtetas anglez nga Derbyshire, i cili për fat të mirë nuk ka pësuar lëndime nga përplasja dhe nuk është përfshirë askush tjetër.

Gëzimi i blerjes së një Ferrari ose ndoshta dëshira për të testuar makinën e garave i bëri një shaka të keqe një automobilisti britanik, i cili, në timonin e makinës së re sportive, arriti të bënte vetëm tre kilometra përpara se të përplasej dhe ta shkatërronte makinën. Protagonisti i historisë është një shtetas anglez nga Derbyshire në rajonin e East Midlands, i cili për fat të mirë nuk ka pësuar lëndime nga përplasja dhe askush tjetër nuk është përfshirë edhe nëse aksidenti i kushtoi shumë. Vetë policia lokale tregoi historinë e rrallë, duke shpjeguar se ishte një aksident jo i zakonshëm.

Njësia e policisë rrugore të Derbyshire ndau pamjet e Ferrarit të shkatërruar në Tëitter duke shpjeguar se shoferi kishte blerë makinën sportive, një Ferrari 488 me vlerë rreth 300,000 euro, por arriti të bënte vetëm 3 kilometra përpara se të përplasej kokë më kokë në rrugë me barrierat. Aksidenti rrugor ndodhi të premten e kaluar, më 1 prill, aq sa dikush mendoi për një shaka të 1 prillit, por policia nxitoi të sqaronte se nuk ishte shaka. Përplasja ndodhi në Saint Alkmund’s Ëay, një autostradë që rrethon qytetin e Derby, pak para orës 11. Burri sapo kishte dalë nga një përfaqësia lokale ku kishte blerë makinën po atë mëngjes. Pamjet e supermakinës së kuqe të shpërndara në rrjetet sociale tregojnë makinën me kapuç të shkatërruar, gërvishtje të gjata përgjatë gjithë pjesës së përparme të mjetit dhe fenerët e shkatërruar tërësisht.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *