Berisha-Bashës: Ik mor mjeran jep dorëheqjen – Stop
Lajme, Të Gjitha

Berisha-Bashës: Ik mor mjeran jep dorëheqjen

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD, teksa e ka cilësuar mjeran.

Berisha tha nga Librazhdi se Basha ka frikë nga demokratët dhe qëndron i mbyllur në seli.

“Shqiptarët janë më të pashpresë, sepse opozita nuk ndezi në 8 vite dritën e shpresës në zemrat e tyre. Kryetari i saj u dëshmua një peng i turpshëm në krye të opozitës shqiptare. Ai sot jeton në katër mure, i lutet dhe përshpirtet pengmarrësit të tij. Ma hap i kishte thënë një ditë këtë derë se po më shajnë njerëzit kur futem nga dera kryesore. Ik mor mjeran jep dorëheqjen se ne jemi parti e dinjitetit njerëzor. Ne jemi parti e idealeve më të larta njerëzore. S’ke punë me ne ti, ik dhe ik sa më shpejt”, tha Berisha.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *