Beograd/ Nisma, qe qumshti te mos behet kos e bostani hurme arabie-Stop-4 Nentor 2021 – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”, Të Gjitha

Beograd/ Nisma, qe qumshti te mos behet kos e bostani hurme arabie-Stop-4 Nentor 2021

Sot në Beograd u mbajt takimi në kuadër të nismës “Ballkani i hapur”, ku morën pjesë presidenti serb Vucic, kryeministri shqiptar Rama dhe zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitrov.Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp, Rama tha, se kjo nismë do të konkretizohet, ndër të tjera, që që të mos vuajnë eksportet dhe iporte, ose sic u shpreh ai, të mos niset qumësht e të mbërrijë kos, apo të mos niset kamioni me bostan e të mbërrijë frut i thatë, hurmë arabie.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *