Basha përkujton viktimat e 11 shtatorit: Ne do të qëndrojmë përkrahë SHBA-së – Stop
Lajme, Të Gjitha

Basha përkujton viktimat e 11 shtatorit: Ne do të qëndrojmë përkrahë SHBA-së

Kryedemokrati Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka përkujtuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit në SHBA.

Basha shkruan se qëndron në krah të SHBA si partner strategjik të Shqipërisë.

Postimi i plotë:

Dy dekada më parë, bota u trondit nga sulmet terroriste të 11 shtatorit jo thjesht ndaj SHBA, por ndaj vlerave të lirisë, demokracisë dhe bashkëjetesës.

I bashkohemi përkujtimit të viktimave të terrorizmit, dhe solidaritetit me familjarët e tyre dhe kombin mik amerikan.

Ne qëndrojmë në krah të partnerit strategjik të Shqipërisë në luftën kundër terrorizmit dhe mbrojtjes së vlerave, që na bashkojnë në aleancën dhe miqësinë e veçantë mes dy kombeve tona.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *