Basha e përjashtoi, Berisha dorëzon shkresën: Jam deputet i PD – Stop
Lajme, Të Gjitha

Basha e përjashtoi, Berisha dorëzon shkresën: Jam deputet i PD

Berisha ka deklaruar në seancën e sotme plenare në Kuvend se është deputet i grupit parlamentar të PD.

Pavarësisht se Lulzim Basha deklaroi 3 ditë më parë përjashtimin e tij, ish-lideri demokrat vijon të mendoje se ky vendim ishte nul dhe të mos e marrë në konsideratë.

Tashmë administrata e Kuvendit do të verifikojë deklarimet me krerët e grupeve parlamentare ku për rastin e Berishës, do të jetë Alfred Rushaj.

Kujtojmë se Partia Demokratike ka 44 deputetë të regjistruar si pjesë e grupit të saj në Kuvend. 7 anëtarë nga lista e PD janë pjesë e grupit të PR. 7 anëtarë të tjerë nga lista e PD janë pjesë e listës së PDIU. Në total 58 deputetë. Ndërkohë PD fitoi në zgjedhje 59 mandate. Pra zyrtarisht Sali Berisha mbetet jashtë grupit të PD, raporton ABCNews.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *