Avokati Adriatik Llallës: Akuzat janë të stisura! Mori lekë borxh për të ikur në Gjermani kur u kërcënua – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Avokati Adriatik Llallës: Akuzat janë të stisura! Mori lekë borxh për të ikur në Gjermani kur u kërcënua

Avokati i ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla ka deklaruar se akuzat janë të stisura. Sipas avokatit Sokol Hazizaj, Llalla mori lekë borxh për të ikur në Gjermani kur u kërcënua.

“Ne 2016 Adriatik Llalla mori para borxh per te cuar familjen ne Gjermani per shkak te kercenimeve. Llalla ne asnje moment nuk ka fshehur pasuri qekur ka qene subjekt deklarimi. Edhe per shumen rreth 7 mije dollare per lindjen e djalit ne Usa, pagesat jane bere nga nje mik i tii shqiptaro-amerikan i cili erdhi deshmoi para jush dhe po ju dorezojm faturat origjinale te pagesave ne banke”, tha ai.

Ne gjyqin ndaj Llallës ishin të pranishëm në sallë edhe perfaqësues të ambasadës amerikane.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *