Analisti Arjan Curri: Problemi janë prindërit, të hapen shkolla prindërimi – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Analisti Arjan Curri: Problemi janë prindërit, të hapen shkolla prindërimi

Analisti Arjan Curri ka këmbëngulur se problemi i gjithë kësaj shoqërie qëndron te prindërimi. Nga studio e  MCN TV, Curri  tha se lufta jonë është me prindërit, së pari sipas tij duhet të rregullohet familja, nga aty nis gjithçka.

Perandoritë më të mëdha kanë rënë kur janë degjeneruar dhe rënë moralisht. E njëjta gjë po ndodh edhe sot. Ama pasojat do jenë këto degjenerimi i familjes, kombit dhe kështu me radhë. Kur ti ja blen fëmijës makinën e viti 2020 dhe më pas fëmija të kthehet i paketuar, ti thua çi bëra vetes, por kjo është tepër vonë. Po nuk prindëruan prindërit drejt, shkolla dhe ligji vinë më pas. Pra është lufta jonë me prindërit. Duhen hapur shkolla prindërimi, të mësojnë si prindërohet. Po u rregullua familja gjithçka tjetër ecën mirë…unë problemin  e kam gjetur te prindërit, fëmija më i pjekur se vetë prindi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *