AKU: Pas emisionit Stop nis puna për standardizimin e ngarkesës bakteriale 24 tetor 2018 – Stop
Të Gjitha

AKU: Pas emisionit Stop nis puna për standardizimin e ngarkesës bakteriale 24 tetor 2018

Një ditë më parë “Stop” transmetoi rezultatin skandaloz të analizave të qumshtit dhe nënprodukteve të tij, të cilat kishin superngarkesë bakteriale dhe koliforme. Sot gazetari i “Stop” iu drejtua AKU-së dhe përgjegjësja e sektorit të koordinimit dhe shërbimit të laboratorëve, Ira Allkoshaj, tha, se pas transmetimit të emisionit, do të nisë përcaktimi i ngarkesës bakteriale për qumështin e pasterizuar, pasi deri tani analizat bëhen vetëm për qumshtin e freskët.Edhe ngarkesa e koliformës do të vihet tani si standard.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *