AKU merr masa per pesticidet e ndaluara! – Stop
KLIPET

AKU merr masa per pesticidet e ndaluara!

Pak ditë më parë emisioni Stop transmetoi me zë dhe figurë, mënyrën sesi abuzohej me pesticidet e ndaluara, që megjithatë shiteshin për frutat e perimet, që konsumojmë cdo ditë, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë masa për inspektimin e subjekteve në fjalë dhe gjatë kontrolleve të ushtruara, u konstatuan shkelje të kërkesave ligjore dhe u morën disa masa nga paralajmërimet, gjobat e bllokim i produktit, që tregtohej në mënyrë të jashtëligjshme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *