Aksidenti me dy të vdekur në Tiranë, Erion Braçe: I dehur në 3 të mëngjesit, mejhanet hapur, në ndalim të orës policore!!! – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Aksidenti me dy të vdekur në Tiranë, Erion Braçe: I dehur në 3 të mëngjesit, mejhanet hapur, në ndalim të orës policore!!!

Deputeti socialist Erion Braçe kritikon Policinë e Tiranës për aksidentin tragjik të ndodhur në orën 03.20 të mëngjesit të sotëm, ku humbën jetën Luan Cenollari dhe Ali Bejo, ndërsa shoferi që e shkaktoi, Emirjan Doko, ndodhet në spital.

Sipas Braçes, edhe pse ora policore e ndalonte qarkullimin disa orë më herët, edhe pse lokalet duhet të ishin të mbyllura disa orë më herët, Emirjan Doko ishte i dehur, u fut me semafor të kuq dhe shkaktoi vdekjen e dy personave të tjerë.

“Atehere: Kjo eshte vrasje e qellimte e dy shtetasve! Ne ane tjeter; kaq shume shkelje ligji, po Policia ku eshte ne mes te Tiranes?!”, shkruan Braçe.

Statusi i plotë i deputetit të PS:

Per qartesi;

1. Ne qarkullim ne ore 3.20 te mengjesit, pra nen ndalimin e ores policore;

2. I dehur, pra i sapo cuar nga ndonje mejhane e hapur edhe pse nen ndalimin e ores policore;

3. Me shpejtesi, pra i ndaluar ne cdo ore te dites, ne oren policore i ndaluar fare fare;

4. Vijon rrugen me semafor te kuq, pra i ndakuar ta bej ne cdo ore te dites, ne oren policore nuk duhet te levizte fare fare;

Atehere:

KJO ESHTE VRASJE E QELLIMTE E DY SHTETASVE!

Ne ane tjeter;

KAQ SHUME SHKELJE LIGJI, PO POLICIA KU ESHTE NE MES TE TIRANES?!

E fundit;

NUK LUFTOHET PANDEMIA ME GJASME, HEM SI SEMUNDJE INFEKTIVE, HEM SI PANDEMI E PALIGJSHMERISE, HEM SI PANDEMI E VRASJEVE NE RRUGE!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *