6 bashki pa kryetar, KQZ i përgjigjet Metës: S’kemi dijeni për Lushnjen, Rrogozhinën dhe Durrësin – Stop
Lajme, Të Gjitha

6 bashki pa kryetar, KQZ i përgjigjet Metës: S’kemi dijeni për Lushnjen, Rrogozhinën dhe Durrësin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i është përgjigjur kërkesës së presidentit të Republikës Ilir Meta, për informacion për bashkitë pa kryetar.

Sipas KQZ pa kryetar janë vetëm tre Bashki dhe jo gjashtë siç është pretenduar.

Përkatësisht bashkitë e mbetura ka kryetar janë Vora, Dibra dhe Shkodra dhe se KQZ thotë se nuk kanë asnjë informacion për Lushnjen, Rrogozhinën dhe Durrësin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *