4 prilli, nga hyrja në Nato tek protestat e përleshjet e sotme në gjykatë. 4 prill 2018 – Stop
Të Gjitha

4 prilli, nga hyrja në Nato tek protestat e përleshjet e sotme në gjykatë. 4 prill 2018

Celulari mbushi dje 45 vjet, që nga dita e shpikjes. Sot Shqipëria shënoi 9 vjet nga dita e anëtarësimit me të drejta të plota në Nato. Por në Tiranë nuk munguan protestat dhe tensionet, ndërsa në Gjykatën e rrethit mbahej seanca për masat e sigurisë për protestuesit e Rrugës së Kombit. Mes incidenteve, ishte gjakosja e nënkryetarit demokrat Edmond Spaho. Ndërsa ish-ministri i brendshëm Flamur Noka u filmua, duke kapur për fyti e goditur një polic.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *