Kucovë, qytetari me plagë denoncon dhunën, autorët enden të lirë. 18 prill 2018 – Stop
Të Gjitha

Kucovë, qytetari me plagë denoncon dhunën, autorët enden të lirë. 18 prill 2018


Lefter Pirja, një qytetar nga Kucova, denoncon në “Stop”, se e kanë goditur 4 persona me thika e doreza, për shkak se ata i kishin marrë dërrasat e ndërtimit. Ai ka ende në trup e fytyrë shenjat e plagëve dhe për këtë ka bërë denoncim në polici.Por personat dhunues janë të lirë dhe i plotfuqishmi i zonës Dule Metushi nuk ka bërë asgjë.Gjatë një komunikimi me kamera të fshehtë, Metushi thotë, se nuk mund të bëjë asgjë, nëse viktima e dhunës nuk merr raport mjekësor.Në një takim të gazetares së “Stop” me shefin e komisaritatit, ky i fundit, fillimisht thotë, se duhet raporti e se nuk mund t’i besojë atij, që akuzon dhe më pas, se personat do të thirren, por ka qenë pushim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *